FORUMOTY
BINE ATI REVENIT PE NOUL FORUMOTY!
VA DORESC PARTICIPARE FRUMOASA ALATURI DE NOI SI LA CAT MAI PUTINE PROBLEME!
VA MULTUMESC CA ATI ALES FORUMOTY.
FORUMOTY
BINE ATI REVENIT PE NOUL FORUMOTY!
VA DORESC PARTICIPARE FRUMOASA ALATURI DE NOI SI LA CAT MAI PUTINE PROBLEME!
VA MULTUMESC CA ATI ALES FORUMOTY.
FORUMOTY
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUMOTY

Să mergi din eșec în eșec fără a-ți pierde entuziasmul, acesta este succesul.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Diverse...Probleme...Retrageri

In jos 
+21
gascones79
paovi
liviuspavel
mihai59
dannyis
speedy81
tigrusydragon
destrabalatu
mircica3
stelianv
BitiRo
steauapollara
lacrimadulce
joe2astral
ddoorruu
naitza40
strumfet01
19BDW92
tibi52
marber03
acimor
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
BitiRo
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
BitiRo


Mesaje : 1244
Data de inscriere : 23/09/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyMier Aug 15, 2018 11:35 am

ultimucartus a scris:
Referitor la anularea meciului ultimucartus-nikubv 5-1 (05/08), care in final a dus la pierderea titlului LIGA INDIVIDUALA, precizez ca nu ne-am intalnit pna la acea data, ceea ce ar fi presupus sa refuz invitatiile de a juca pana atunci cu ceilalti playeri, ceea ce conducea la animozitati pe site. De la unul chiar am primiut mai multe refuzuri si in final nbici nu ne-am mai intalnit pentru a disputa partida. Motivul anularii mecviului disputat, ar fi ca suntem in aceeasi echipa la LIGA PE ECHIPE. In grupa fiind doar 6 jucatori, aplicarea REGULAMENTULUI asa cum este el acum devine `sinistra`si totodata incita la nedisputarea meciurilor!!

Trebuia sa postezi aici.

Deocamdata acesta este regulamentul.
Pentru invitatie la joc aveai mesageria privata de pe playOK si topicul de pe Liga de Table/Invitatii joc - disponibilitate.
Sus In jos
nikubv
L, LL, Bundes., CM, SCC, P, W, F
L, LL, Bundes., CM, SCC, P, W, F



Mesaje : 235
Data de inscriere : 22/04/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 09, 2018 2:11 pm

ROG CONCEDIU PE TRU PERIOADA SEPTEMBRIE OCTOMBRIE MULTUMESC
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptySam Sept 15, 2018 8:59 pm

Și totuși, dacă până la 1 ale lunii (jumătatea ediției), să zicem, termin tot, mai contează că am avut ultimul meci cu un coleg când eu am terminat și ceilalți poate n-au jucat nici jumătate?
Sau dacă nu-mi apar 2 colegi, implicit mai e cel puțin o terță persoană cu care nu joc (din altă echipă). Apar cei 2 pe 10 și 11 ale lunii, joc cu ei, dar nu mai joc cu o a treia, fie că n-a mai intrat, fie că n-am mai putut eu în ultimele 2 zile. Voi fi judecat pentru 2 zile din cele 30 ale competiției?
Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 16, 2018 5:22 am

BitiRo a scris:
ultimucartus a scris:
Referitor la anularea meciului ultimucartus-nikubv 5-1 (05/08), care in final a dus la pierderea titlului LIGA INDIVIDUALA, precizez ca nu ne-am intalnit pna la acea data, ceea ce ar fi presupus sa refuz invitatiile de a juca pana atunci cu ceilalti playeri, ceea ce conducea la animozitati pe site. De la unul chiar am primiut mai multe refuzuri si in final nbici nu ne-am mai intalnit pentru a disputa partida. Motivul anularii mecviului disputat, ar fi ca suntem in aceeasi echipa la LIGA PE ECHIPE. In grupa fiind doar 6 jucatori, aplicarea REGULAMENTULUI asa cum este el acum devine `sinistra`si totodata incita la nedisputarea meciurilor!!

Trebuia sa postezi aici.

Deocamdata acesta este regulamentul.
Pentru invitatie la joc aveai mesageria privata de pe playOK si topicul de pe Liga de Table/Invitatii joc - disponibilitate.

Pai si dc nu il modificati atata timp cat nu sunt suficienti jucatori. Regulamentul e bun, dar daca sunt mai multi jucatori pe site. Acum, din aceeasi cauza a aparut nedisputarea meciului cu mitty2.
Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 16, 2018 5:47 am

Dupa cum va spuneam... mitty2 castigatorul LIGII INDIVIDUALE din Iulie, incearca din nou sa jucam aleatoriu si cand ii explic, se pare ca nu poate intelege!


Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Mitty214
Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 16, 2018 6:13 am

Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 16, 2018 4:38 pm

Noi probleme in Liga, de asta data cu mircica123. 
Pe langa faptul ca sunt dispus sa invat cuvinte noi, dar numai din DEX, din care cuvantul "kkaxios" nu face parte, dar toti isi dau seama ce a vrut sa spuna (inclusiv eu), acesta se supara fara un motiv real si declara ca nu va mai juca cu mine... Oare de ce se permit astfel de abordari? Am postat, pentru a evita astfel de probleme, eu dorind sa disput partidele pe care le am in grupe.


https://i.servimg.com/u/f48/19/96/45/18/mircic12.jpg

https://i.servimg.com/u/f48/19/96/45/18/mircic11.jpg

https://i.servimg.com/u/f48/19/96/45/18/mircic10.jpg



Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Mircic12
Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Mircic11
Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Mircic10


Ultima editare efectuata de catre ultimucartus in Dum Sept 16, 2018 4:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 16, 2018 4:42 pm

Sus In jos
mircica123
L, Bundes., C, SCC, F, SC, P
L, Bundes., C, SCC, F, SC, P



Mesaje : 103
Data de inscriere : 21/09/2017

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Sept 30, 2018 10:28 am

retragere din acest  moment
Sus In jos
BitiRo
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
BitiRo


Mesaje : 1244
Data de inscriere : 23/09/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyMar Noi 13, 2018 10:44 am

shame on you
Sus In jos
BitiRo
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
Mare om, mare caracter! Ne vei lipsi!
BitiRo


Mesaje : 1244
Data de inscriere : 23/09/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptySam Dec 01, 2018 12:12 pm

Retragere temporara
Sus In jos
ultimucartus
LL, CM, P
LL, CM, P
ultimucartus


Mesaje : 93
Data de inscriere : 01/05/2014

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyMar Mar 26, 2019 8:46 pm

ultimucartus - misu008 2-1, dupa care misu008 fabuland a refuzat sa mai continue meciul, fara motiv!Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Misu0010
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyMier Mar 27, 2019 4:39 am

Nu scrie nicăieri că nu poți retrage mutarea făcută. Mai mult, în afară de playOK, în competiții oficiale live, se poate retrage mutarea.
Sus In jos
misu008
Am castigat doar experienta pana acum
Am castigat doar experienta pana acum



Mesaje : 8
Data de inscriere : 08/02/2019

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyJoi Mar 28, 2019 12:55 pm

joe2astral a scris:
Nu scrie nicăieri că nu poți retrage mutarea făcută. Mai mult, în afară de playOK, în competiții oficiale live, se poate retrage mutarea.


te rog  frumos sa citesti atent regulamentul poftim dovada.

instiintare pt cel care a facut acest regulament sa sa faca bine administratorul acestui sait sa il citeasca atent deoarece acea problema intimpinata in timpul jocului cu  ultimulcartus exista si iata dovada.
Regulament LIGA DE TABLE.


1. Regulamentul acestui forum https://forumoty.forumgratuit.ro/t47-regulamentul-general-al-forumului prevalează faţă de regulamentul acestui turneu. Cititi acest regulament.

2. Perioada de desfasurare si inscrierea.
2.1. In fiecare luna odata cu afisarea diviziilor, se afiseaza si datele de desfasurare pentru editia in curs.
2.2. Perioada de inscriere: permanent. Inscrierile facute dupa data de incepere a turneului (inclusiv) vor fi luate in considerare incepand cu editia urmatoare.
2.3. Jucatorii nou inscrisi vor incepe participarea din ultima divizie valorica,
2.4. Prin inscrierea in aceasta competitie, se subintelege acceptarea Regulamentului Forumului, cat si a prezentului regulament.

3. Sistem de joc.
3.1. Divizii valorice A, B, C, etc de cate 10 jucatori, in ultima divizie numarul jucatorilor poate fi mai mic sau mai mare (minim 8, maxim 17).
3.2. Camera de joc STAVANGER.
3.3. Masa publica si cotata, timp de joc 7 minute, lungime 1, fara dublaj. - modificat datorita schimbarilor pe PlayOK - 20.08.2017
3.3. Masa publică şi cotată; timp de joc: 2/12; lungime: 1; fără dublaj; fără „fara revenire”
3.4. Se joaca 5 partide din 9, primul la 5.
3.5. In cazul in care va fi necesar, numarul jucatorilor dintro divizie va putea fi marit la 12 sau chiar 14, cu ajustarea celorlalte cifre (retrogradare, promovare, etc).

va rog f frumos sa cititi punctul 3.3 si sa imi explicati ce inseamna cele 2 cuvinte , FARA REVENIRE , poate sint mai batut in cap sau cel care face regulamentul nu stie ce inseamna fara revenire . rog toti adversarii daca doresc sa jucam table sa incerce sa se abtina de a retrage piesa mutata gresit ,daca muti gresit asumati riscul , retragi piesa mutata gresit ies de la masa , daca cu7mva incurc in aceasta competitie de luna viitoare ma retrag
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyJoi Mar 28, 2019 4:47 pm

Am citit atent regulamentul. Care e dovada?
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyJoi Mar 28, 2019 4:53 pm

Am înțeles, buba e „fara revenire”.
Ca să te parafrazez, citește atent regulamentul. „Fara revenire” înseamnă că nu poți reveni. Dacă bifezi opțiunea asta.
Dar ce scrie în regulament? "Fără „fara revenire”"! Fără înseamnă că nu-l bifezi! Dacă nu-l bifezi, înseamnă că poți să revii!
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 EmptyDum Iun 09, 2019 11:25 am

Interesul pentru această competiție tinde către zero. Ca atare, competiție suspendată!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...Probleme...Retrageri   Diverse...Probleme...Retrageri - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Diverse...Probleme...Retrageri
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Probleme...Diverse
» Diverse...Probleme.
» PROBLEME SI RETRAGERI
» Diverse
» Retrageri.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FORUMOTY ::  LIGA DE TABLE :: Liga de Table-
Mergi direct la: