FORUMOTY
BINE ATI REVENIT PE NOUL FORUMOTY!
VA DORESC PARTICIPARE FRUMOASA ALATURI DE NOI SI LA CAT MAI PUTINE PROBLEME!
VA MULTUMESC CA ATI ALES FORUMOTY.
FORUMOTY
BINE ATI REVENIT PE NOUL FORUMOTY!
VA DORESC PARTICIPARE FRUMOASA ALATURI DE NOI SI LA CAT MAI PUTINE PROBLEME!
VA MULTUMESC CA ATI ALES FORUMOTY.
FORUMOTY
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUMOTY

Să mergi din eșec în eșec fără a-ți pierde entuziasmul, acesta este succesul.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI

In jos 
AutorMesaj
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Empty
MesajSubiect: INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI   INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI EmptyDum Dec 18, 2016 12:12 pm

CUM SĂ VĂ ÎNREGISTRAŢI
1. În partea de sus a paginii, găsiţi următoarele: „Acasa”, „Portal”, „Calendar”, „FAQ”, „Cautare”, „Membri”, „Grupuri”, „Inregistrare” şi „Conectare”.
Click pe „Inregistrare”.
2. Click pe „Sunt de acord cu aceste reguli”.
3. Introduceţi utilizatorul, adresa de email şi parola.

ATENȚIE!!! Numele de înregistrare pe FORUM trebuie să fie același cu nick-ul de pe playOK.
ATENȚIE!!! Adresa de email trebuie introdusă completă, adică ceva cu @, nu varianta scurtă ca pe Messenger.
4. Click pe „Inregistrare”.
5. Confirmaţi parola.
6. Introduceţi codul de confirmare afişat.
7. Click pe „Inregistrare”.
8. Puteţi închide fereastra forumului.
9. Deschideţi-vă email-ul şi urmaţi link-ul din mesaj pentru a activa contul creat.


CUM SĂ VĂ CONECTAŢI
1. În partea de sus a paginii, găsiţi următoarele: „Acasa”, „Portal”, „Calendar”, „FAQ”, „Cautare”, „Membri”, „Grupuri”, „Inregistrare” şi „Conectare”.
Click pe „Conectare”.
2. Introduceţi utilizatorul şi parola.
Dacă doriţi ca pe viitor să accesaţi forumul direct conectaţi, bifaţi „Conectare automata”.
3. Click pe „Conectare”.


INFORMAŢII PENTRU A ÎNŢELEGE MAI UŞOR CONŢINUTUL FORUMULUI
Fiecare competiţie este din bara de albastru mai închis până în următoarea bară de albastru mai închis. Altfel spus, o competiţie ţine din numele acesteia cu tot cu poza trofeului până la următoarea competiţie care, similar, are un nume şi o fotografie a trofeului. Sau altfel spus, o competiţie începe unde se vede scrisul cu verde până în următorul scris cu verde (excepţie ultima competiţie, desigur).
În partea de sus sunt generalităţi despre forum în ansamblu.
În forumul „REGULAMENT” veţi găsi regulamentul general şi prezentele instrucţiuni.
În forumul „ANUNŢURI” veţi găsi instrucţiuni despre cum să efectuaţi şi să postaţi un print-screen şi anunţuri generale.
Acestea sunt cele mai importante pentru început şi pentru începători. Smile


CUM VĂ ÎNSCRIEŢI ÎNTR-O COMPETIŢIE CARE VĂ PLACE
1. Citiţi cu atenţie regulamentul general. În orice competiţie v-aţi înscrie, OBLIGATORIU vă angajaţi să-l respectaţi întâi pe acesta.
2. Orice competiţie are prima rubrică „Generalităţi”. Click acolo, apoi click pe „F.F. important!!!: Regulament.”. Citiţi-l cu atenţie.
3. Dacă vă place competiţia respectivă şi doriţi să vă înscrieţi, click pe „Important!!!: Înscrieri.”
4. În susul şi în josul paginii, în partea stângă, cu albastru şi portocaliu scrie „postreply”.
5. Click pe „postreply”.
6. În fereastra deschisă scrieţi solicitarea de înscriere.
7. Click pe „Trimiteti”.
NOTĂ: Similar se trimite orice alt mesaj nou. Dacă veţi dori să editaţi un mesaj propriu anterior, click în dreapta mesajului pe „edit” şi se repetă paşii 6 şi 7.
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Empty
MesajSubiect: Re: INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI   INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI EmptyDum Dec 18, 2016 12:13 pm

Mai jos urmează instrucțiunile pe care i le-am dat unui jucător începător în ale forumurilor. Sper să fie de folos.
Sus In jos
joe2astral
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
Câștigător al tuturor competițiilor individuale
joe2astral


Mesaje : 5105
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 48

INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Empty
MesajSubiect: Re: INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI   INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI EmptyDum Dec 18, 2016 12:13 pm

joe2astral-sexisirea25 2-8/15.08


În dreapta acestui mesaj (e al tău), dai comanda "edit". Intri și completezi de fiecare dată acolo. Ca să colorezi cu albastru sau, după caz, verde sau roșu, ții cu click stânga și bifezi ce vrei să colorezi. Apoi, click stânga pe pătratul de deasupra unde scrii care în el mai multe pătrățele colorate. Click stânga pe culoarea aleasă. La fel pentru mărimea scrisului. Imediat în stânga pătratului cu culorile, e pătratul cu dimensiunea fontului. În general, e la fel pentru orice comandă ai da, bifezi ce vrei și te duci sus să dai comanda dorită.

Uite cum fac să măresc și să colorez exact ce vezi scris.
Click stânga pe "Edit" pe mesajul meu (în cazul de față, mesajul tău, doar eu pot să scriu în mesajele altora).
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Edit10" />
Acum voi mări scrisul mesajului.
Țin click stînga apăsat și bifez ce vreau să măresc. Se vede ce e bifat, toată partea cu scrisul alb pe fond albastru.
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Bifare10" />
Cu scrisul rămas bifat, mă duc să măresc scrisul.
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Marire10" />
Click stânga pe "Dimensiunea font-ului".
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Marire11" />
Alegi una din opțiuni (eu am ales "Mare") și dai click stânga pe el.
Acum pentru a fi colorat cu roșu.
La fel, bifez scrisul.
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Bifare11" />
Cu scrisul rămas bifat, mă duc să colorez scrisul.
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Colora10" />
Click stânga pe "Culoare".
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI <a href=INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Colora11" />
Alegi una din opțiuni (eu am ales "Rosu") și dai click stânga pe el.
Gata, poți vedea înainte ce vei transmite dând click stânga pe "Previzualizeaza", vezi mesajul și apoi click stânga pe "Trimiteti" sau direct pe "Trimiteti". Acestea se află mai jos, undeva sub fereastra în care scrii și la mijloc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Empty
MesajSubiect: Re: INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI   INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI Empty

Sus In jos
 
INSTRUCȚIUNI PENTRU ÎNCEPĂTORI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» disponibilitate pentru marti 3- iunie
» Disponibilitate pentru marti, 10 febr
» Desfășurare mai.
» Probleme aparute pe durata meciurilor disputate pentru acest forum

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FORUMOTY ::  GENERALITATI FORUM :: Regulament General-
Mergi direct la: